Ślub na Santorini 

Ślub na Santorini – marzeń spełnienie!

Santorini jest wyspą położoną w archipelagu Wysp Jońskich, na Morzu Egejskim. Od tysięcy lat jest ona jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc turystycznych na świecie. Wyspa została założona około 3.500 lat temu przezstarożytnych Greków. W XVI wieku wybuch wulkanu na Santorini spowodował zatopienie części wyspy i powstanie kaldery. Wspaniałe widoki na kalderę i Morze Egejskie są jednymi z najbardziej znanych widoków na świecie.

Santorini słynie z białych, krystalicznych plaż i zjawiska zwanego “wzburzonym morzem”. Wyspa jest domem dla wielu lokalnych winnic, w których są uprawiane winorośla i produkowane wina o wyjątkowym smaku. Na wyspie znajdują się również starożytne ruiny, w tym pozostałości po świątyni Apollina. Santorini jest uznawane za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, dlatego cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z całego świata. Legendy głoszą, że w okolicach wyspy istniała mityczna Atlantyda.

Ślub na Santorini – marzenie, które na pewno posiada wielu z nas, było także marzeniem Luizy i Filipa… i nie ukrywam moim małym marzeniem fotograficznym także 🙂

Organizacja ślubu za granicą – Ślub na Santorini

Organizacja ślubu za granicą może być trudnym i skomplikowanym zadaniem, ale z odpowiednim planowaniem i przygotowaniem może być wspaniałym doświadczeniem dla pary i ich gości. Oto kilka kroków, które warto rozważyć przy organizacji ślubu za granicą.

  1. Wybór lokalizacji: Najpierw należy wybrać miejsce, w którym chcecie się pobrać. Możecie rozważyć popularne miejsca takie jak Włochy, Francja, Hiszpania czy Grecja, ale warto także sprawdzić mniej popularne miejsca, które mogą mieć mniejszą liczbę turystów i być tańsze. Należy pamiętać, że różne kraje mają różne wymagania co do dokumentów i procedur związanych z zawieraniem małżeństwa, więc trzeba dokładnie zaznajomić się z wymaganiami danego kraju.
  2. Zarezerwowanie miejsca na ceremonię: W niektórych krajach może być trudno ze zalezieniem dostępnego miejsca na ceremonię, więc warto działać z wyprzedzeniem.
  3. Zarezerwowanie miejsca na przyjęcie weselne: Należy także zarezerwować miejsce na przyjęcie weselne. Wiele miejsc oferuje kompleksowe usługi, w tym dekoracje i catering, więc warto to rozważyć.
  4. Rezerwacja noclegów dla gości: Należy także zarezerwować noclegi dla gości, którzy przyjadą z daleka. Można rozważyć rezerwację w hotelach lub wynajęcie mieszkań na Airbnb.
  5. Transport: Należy zaplanować transport dla gości od miejsca ceremonii do miejsca przyjęcia weselnego, a także z powrotem do ich noclegów.
  6. Dokumenty: Należy pamiętać, że w niektórych krajach wymagane są specjalne dokumenty, takie jak tłumaczenie aktu urodzenia, pozwolenia na ślub, itp. Należy zaznajomić się z wymaganiami kraju, w którym chcecie się pobrać i odpowiednio się przygotować.
  7. Zatrudnienie koordynatora ślubnego: Warto rozważyć zatrudnienie koordynatora ślubnego, który pomoże zorganizować wszystko, od miejsca ceremonii po dekoracje i catering. Dobrze jest mieć kogoś, kto zna lokalne obyczaje i mówi w języku kraju, w którym organizujemy ślub.

Organizacja ślubu za granicą jest to zadanie, które może przysporzyć wielu trudności. Począwszy od języka, skończywszy na odległości, dlatego takie zadanie warto powierzyć wedding plenerom.

Tak jak wspomniałem wcześniej ślub na Santorini był marzeniem Luizy i Filipa, a marzenie to pomogła zrealizować wedding plennerka Lidia pracującą pod marką 5 events – ślubzagranicą. Zatroszczyła się ona o każdy najmniejszy detal ich wymarzonego dnia. Lidia pomaga w organizacji ślubów parom na całym świecie, w szczególności na magicznej wyspie Santorini, która kiedyś skradła jej serce 🙂 Współpraca z wedding plennerem jest bardzo częstym rozwiązaniem w przypadku, kiedy dzieli nas spora odległość od miejsca zaślubin. Nierzadko para młoda wybiera miejsce tylko przez internet, a widzi je dopiero pierwszy raz na ślubnym kobiercu. Tak też było w przypadku Luizy i Filipa.

Ceremonia Ślubna – Ślub na Santorini

Ceremonia ślubna odbyła się w przepięknej restauracji Pyrgos na południowym zachodzie wyspy z bajecznym widokiem na morze i dawną kalderę wulkanu. Ślub na Santorini to przeżycie samo w sobie, ale w promieniach zachodzącego słońca, jest spektaklem niecodziennym!

Sesja Ślubna na Santorini

Santorini zwykle kojarzy się nam z lazurowym błękitem morza Egejskiego oraz typowymi białymi domkami z niebieskimi kopułami. Taki krajobraz wyróżnia przede wszystkim malowniczą Oia’ę na wschodnim wybrzeżu, której wchody słońca przyciągają tysiące turystów z całego świata. My natomiast, znajdując się na zachodnim wybrzeżu, nie miliśmy do dyspozycji klimatycznych uliczek wspomnianej wyżej Oia’i, ale za to mieliśmy cudowny widok na zachód słońca. Wykorzystaliśmy także dwie pobliskie kaplice oraz piękny teren restauracji Pyrgos.

Ślub na Santorini Luizy i Filipa współtworzyli:

Weddingplenner: Lidia Wandas – 5 events – Architekci ślubów marzeń – Ślub w Polsce i za granicą

Mua: Juliarta.santo

Suknia ślubna: Sisi Bridal

Restauracja: Pyrgos Santorini

 

Zachęcam także do przejrzenia innych reportaży i sesji ślubnych:

Wesele w Stodole Folwark w Plenerze

Wesele w Stodole Folwark w Plenerze

Młyn nad Stara Regą

Młyn nad Starą Regą

Sesja ślubna w Rzymie

Sesja ślubna w Rzymie