Wesele w Stodole Folwark w Plenerze

Wesele w stodole, w rustykalnym klimacie, na łonie natury to pomysł, który w ostatnich latach stał się w Polsce modny, a tendencja organizacji takich uroczystości, stale się nasila. Wielu z nas coraz częściej ucieka od zgiełku miasta, a wraz ze wzrostem popularności tak zwanego ” slow wedding ” dzieje się tak również podczas organizacj ceremonii ślubu oraz wesela. Zastanawiając się nad organizacją wesela w stylu boho, rustykalnym wiele osób wskazuje topowe miejsca w Polsce takie jak Folwark Ruchenka czy Folwark Wąsowo, lecz u nas lokalnie w zachodniopomorskim, warto zwrócić uwagę na Folwark w Plenerze położony nieopodal Szczecina.

 

Wesele w stodole

Stodoła na wesele … dawniej wesele w stodole kojarzyło się raczej z wiejską hulanką w wiejskim klimacie, trwającą często po kilka dni, gdzie goście nierzadko siedzieli bądź tańczyli na stogach sianach. Dziś, poniekąd wracamy na wieś.  Modny stały się styl rustykalny oraz tak zwana nowoczesna stodoła, która nadaje się zarówno do organizacji wesela, ale także wszelkich eventów zaczynając od urodzin, a kończąc na imprezach firmowych.

Ślub w plenerze

Organizując ślub i wesele w okresie letnim większość z nas ma nadzieję, że będzie ciepło, a przede wszystkim bezdeszczowo! Folwark daje możliwość organizacji ślubu plenerowego za równo pod gołym niebem w przypadku gdy wymarzone słońce świeci nam podczas dnia ślubu, jak pod dachem stodoły folwarku, której cześć znajduje się również na świeżym powietrzu.

Folwark w Plenerze, wymarzone miejsce na ślub i wesele w stylu rustykalnym?

Folwark w plenerze to przede wszystkim bliskość natury. Pary młode, które decydują się na ślub i wesele w folwarku przeważnie chcą zaznać spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Pary decydujące się na ślub kościelny mają taką możliwość w Słodkówku kameralnym kościółku Matki Bożej Szkaplrznej z 1470 roku lub w większym kościele w Suchaniu. Pary młode decydujące się na ślub cywilny/humanistyczny mają oczywiście taką możliwość na pięknym ternie folwarku.

Wesele w stodole – Folwarkowa stodoła zostałą przystosowana tak, żeby było wygodnie i bezpiecznie. Wejście do stodoły stanowią ogromne wrota, które otwierane są w zależności o temperatury na zewnątrz oraz preferencji gości dotyczącej pracy klimatyzacji. Na weselu, zarówno stoły jak i krzesła mogą być dowolnie ustawione w kilka rzędów bądź jeden długi stół w kształcie podkowy. Na szczęście też catering zewnętrzny nie jest potrzebny, gdyż przy stodole funkcjonuje także folwarkowa kuchnia. Jedzenie w folwarku jest na fajnym poziomie. Osobiście jestem fanem rosołu na start 🙂 Podczas zabawy weselnej dla gości dostępne są także dwie toalety.

Jak wygląda Folwark w Plenerze?

Folwark położony jest w bliskiej odległości od Stargardu oraz 50 km od Szczecina. Do dyspozycji gości jest odrestaurowana nowoczesna stodoła, wyposażona w zaplecze sanitarne, domek dla pary młodej oddalony o około 150m od stodoły. Na świeżym powietrzu natomiast znajdziemy mini zoo dla najmłodszych, boisko do siatkówki oraz strefę chili-outu.

Stodoła wyposażona jest także w strefę zadaszoną zewnętrza, w której znajdują się kanapy, hamak oraz wszelkie możliwe dekoracje, które sobie zapragniecie. W przypadku letniej pogody i mniejszej ilości gości przyjęcie może się odbyć także na dworze pod dachem. Dodatkowym elementem, który uwierzcie mi robi wieczorem klimat, są ledowe światełka podwieszone pod dachem.

Sesja ślubna w Folwarku w Plenerze

Nie chce powiedzieć, że sesja plenerowa to obowiązkowy punkt programu w Słodkówku, ale grzechem byłoby nie wykorzystać możliwości! Organizując wesele w tym miejscu warto pomyśleć o tym, żeby przygotowania zacząć na tyle wcześniej, żeby móc pozwolić sobie na mini sesję przed zaślubinami.

Folwark w Plenerze – najważniejsze informacje

Folwark mieści się we wsi Słodkówko, 50km od Szczecina. Podczas przyjęcia dla gości dostępna jest stodoła – sala weslna na około 100 gości, zadaszony taras, cały teren zielony wraz z mini zoo, boiskiem do siatkówki oraz strefą chili-outu. Para młoda ma dyspozycji także wolnostojący drewniany domek. Dodatkowo, pary młode mają możliwość wynająć miejsca na nocleg dla gości. Ilość miejsc noclegowych wynosi około 30.

Chcecie zorganizować wesele w stylu rustykalnym, boho, vintage lub tradycyjnym wiejskim klimacie? Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie wpisując w Facebooka “folwarkwplenerze” lub wpisując w przeglądarce www.folwarkwplenerze.pl.

 

Chcesz zobaczyć inny reportaż, zerknij na mój reportaż w Młynie na Starą Regą.

 

Privacy Preference Center