Sesja ślubna w Rzymie

Sesja ślubna w Rzymie – kilka słów o stolicy Italii.

Rzym to piękne miasto, pełne historii i zabytków. Jest znane jako jedno z najważniejszych miejsc historycznych i kulturowych na świecie. Jest ono nazywane “miastem wiecznie żywym” i jest jednym z najważniejszych celów turystycznych na świecie. Rzym został założony w 753 roku p.n.e. i był stolicą starożytnego Rzymu, który rozwinął się w jedno z największych i najbardziej znaczących imperiów starożytnego świata. Historia Rzymu jest bogata i barwna, a miasto było świadkiem wielu ważnych wydarzeń i przełomów w dziejach ludzkości.

W ciągu swoich 2700 lat istnienia Rzym był stolicą starożytnego Rzymu, cesarstwa rzymskiego, bazyliki świętego Piotra, stolicą papiestwa i włoskiej Republiki.

Obecnie Rzym jest ważnym centrum kultury, sztuki i turystyki. Miasto oferuje wiele zabytków i atrakcji turystycznych, w tym Koloseum, Łuk Tryumfalny, Fontannę di Trevi, Panteon, Kapitol i wiele innych. Rzym jest również ważnym centrum religijnym, z wieloma kościołami, katedrami i bazylikami, w tym bazyliką świętego Piotra. Rzym jest również znany ze swojej włoskiej kuchni, w tym włoskich potraw i wina. Miasto jest pełne restauracji, barów i kawiarni, oferujących wiele możliwości degustacji włoskich specjałów.

Oprócz zabytków i atrakcji turystycznych, Rzym jest również ważnym ośrodkiem biznesu i nauki, z wieloma uniwersytetami, instytutami badawczymi i firmami. 

Sesja ślubna w Rzymie – krok po kroku. 

Sesja ślubna w Rzymie z Anią i Wojtkiem była niezwykłym przeżyciem. Rzym jest miastem pełnym zabytków i romantyzmu, idealnym miejscem na sesję ślubną. Przemierzając ulice miasta, odkrywaliśmy kolejne niezwykłe miejsca, które idealnie pasowały do realizacji sesji ślubnej. Sesja ślubna w Rzymie z nimi była pełna uśmiechu i radości. Pierwszym miejscem, w którym realizowaliśmy sesję ślubną w Rzymie była Fontanna di Trevi.

Ta słynna fontanna jest symbolem miłości i życzeń, a także jednym z najbardziej znanych zabytków w Rzymie. Miejsce praktycznie nieosiągalne do zobaczenia bez tabunu turystów. Tak też było i tym razem. Mimo godziny piątej rano, jakieś 45 minut przed wschodem słońca, miejsce to tętniło życiem.

 

Kolejnym miejsce, w które się udaliśmy są majestatyczne Schody Hiszańskie, znajdujące się kilka minut drogi spacerem od fontanny. Jest to kolejne miejsce “musi do” dla każdego turysty odwiedzającego stolicę Rzymu. Schody hiszpańskie są zbudowane z 138 stopni i łączą kościół Trinità dei Monti z Placem di Spagna. W ciągu roku odbywają się tam liczne wydarzenia i pokazy, w tym pokazy mody i koncerty. Sesja ślubna w Rzymie to częsty pomysł par z całej europy. Kończąc fotografować przy kościele Trinita dei Monti z dala wiedzieliśmy już nadchodzącą kolejną parę ślubną wraz z fotografem.

Przechodząc malowniczymi uliczkami pełnych fresków i ornamentów ruszyliśmy w stronę Colloseum. To niezwykłe miejsce pełne historii i tajemnic idealnie nadawało się do uwiecznienia tej wyjątkowej chwili. Ania i Wojtek wyglądali jakby przenieśli się w czasie, a ja jako fotograf, miełem niezwykłą okazję uwiecznić ich uczucia. Ze względu na szybko upływający czas pod koloseum zastaliśmy już liczne tłumy, które tak jak my chicały znaleźć kawałek miejsca sam na sam z pięknym zabytkiem.

Ostatnim miejscem, w którym realizowaliśmy przedpołudniową cześć sesji ślubnej w Rzymie, był Panteon. Ta imponująca budowla została wybudowana w 27 p.n.e i jest. Panteon jest jednym z najlepiej zachowanych budynków starożytnego Rzymu i jest uważany za wzór architektury antycznej. Obecnie jest używany jako kościół rzymskokatolicki i zawiera groby wybitnych Włochów, takich jak Rafael i Anna Maria Luigi di Borbone. Oczywiście jest to także kolejny punkt na trasie miliona innych turystów odwiedzających wieczne miasto. Ze względu na zmożony ruch oraz dość ostro padające już promienie słowa zdecydowaliśmy, że kolejna cześć sesji odbędzie się po południu.

 

 

Sesja ślubna w Rzymie – podsumowanie.

Jeżeli miałbym wybrać najciekawsze miejsca, które sprawią, że sesja ślubna w Rzymie będzie zawierała całą “esencję” miasta położonego na siedmiu wzgórzach, wymieniłbym:

  1. Schody Hiszpańskie
  2. Coloseum
  3. Panteon
  4. Watykan
  5. Forum Romanum

oraz najważniejsze:

Zwykłe włoskie uliczki, na których toczycie się codzienne życie stolice. To właśnie w takich miejscach możemy poczuć typowy włoski klimat, na którym często nam zależy odwiedzając naszych południowych sąsiadów. Więcej o samym Rzymie przeczytacie na blogu u Arlety.

 

 

Jeżeli chcielibyście zobaczyć inne wpisy dotyczące sesji ślubnych, zapraszam do zajrzenia w linki poniżej. 🙂

Sesja ślubna w Berlinie

Sesja ślubna w Berlinie

Sesja ślubna w Rewalu

 

 

Privacy Preference Center