Miejska sesja narzeczeńska w Szczecinie

Sesja narzeczeńska – dla kogo?

Okres narzeczeństwa to czas planowania i uważnego przygotowywania się do ślubu. Podczas mnogości zadań jakie stoją przed przyszłymi małżonkami, warto zrobić sobie dzień wolnego i wyskoczyć na wspólną sesję narzeczeńską z Waszym fotografem ślubnym. Jest to świetny czas, aby lepiej się poznać z fotografem, a także przełamać pierwsze lody i niepewność, która czasem towarzyszy narzeczonym podczas pierwszego pozowania przed obiektywem.

Jeżeli lubicie zdjęcia i dobrze czujecie się będąc fotografowani to na sesję zdjęciową nie muszę Was namawiać. Natomiast jeżeli jesteście osobami, które nie do końca czują się pewnie przed obiektywem i obawiają się dodatkowego stresu w dniu ślubu, taka sesja pozwoli Wam poczuć się swobodnie i oswoić się z blaskiem fleszy :).

Sesja narzeczeńska – kiedy ją wykonać?

Wybór daty sesji narzeczeńskiej zależy przede wszystkim od daty Waszych zaślubin. Z punktu widzenia warunków pogodowych najbardziej dogodnym czasem jest okres od końca kwietnia do początku października, ale wszyscy wiemy, że zarówno wiosna jak i jesień lubi płatać nam figle. Osobiście bardzo lubię maj i czerwiec kiedy przyroda rozkwita po zimie i wszystkie barwy są bardzo intensywne. Biorąc pod uwagę datę Waszego ślubu polecam okres do 3-4 tygodni przed dniem zaślubin.

Miejska sesja narzeczeńska czy na łonie natury?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest zadanie pytania “Gdzie czujecie się bardziej komfortowo?” lub “Czy macie jakieś wymarzone miejsce, w którym chcielibyście, żeby sesja się odbyła?”. Nie ma “dobrych” i “złych” miejsc na wykonanie sesji. Ciekawa sesja może odbyć się zarówno na polu kukurydzy, w starej hucie czy centrum miasta. Pozując w większym mieście musicie liczyć się ze sporą “publicznością” i zainteresowaniem wśród przechodniów, lecz jest to miły dodatek i nie ma powodów do stresu. 

Miejska sesja narzeczeńska w Szczecinie

Jeszcze kilka lat temu nie byłem wielkim fanem realizowania sesji zdjęciowych w naszym mieście – Szczecinie. Uważałem, że w porównaniu do innych europejskich miast ma mało do zaoferowania. Obecnie odkrywając coraz to nowe miejsca zmieniłem swoje dawne poglądy i tak jak uwielbiam podróżować, fotografować krajobrazy czy ludzi na łonie natury, Szczecin bardzo przypadł mi do gustu. Fotografowanie ludzi w mieście czyli, tak naprawdę “fotografia streetowa” daje naprawdę nieograniczone możliwości uchwycenia postaci (czyt. modeli) w otoczeniu zmieniającej się infrastruktury oraz przemieszczających się ludzi i pojazdów.

 

 

Jeśli dotrwaliście do końca, bardzo mi miło, zachęcam do przejrzenia moi innych blogowych wpisów. 🙂

Sesja ślubna w Berlinie

Sesja ślubna w Berlinie