Folwark w plenerze – Wesele

Moi drodzy,

Dziś opowiem Wam historię Basi i Maćka. Historię miłości, historię czułości, historię ślubu i wesela, które na długo zapadły w moją pamięć. Przyznam się szczerze, że czekałem z publikacją tego postu przeszło rok, starannie ważąc słowa oraz wybierając najciekawsze kadry popełnione pewnej lipcowej soboty.

Jeżeli macie chwilę, przeczytajcie.

Rustykalny Folwark w Plenerze

Folwark w Plenerze, nieopodal Stargardu w Słodkówku. Miejsce doskonale znane wszystkim wielbicielom ślubów rustykalnych… i nie tylko. Idealnie nadaje się na weselną hulankę w wiejskim lub jak to jest ostatnio modne mówić „boho” klimacie.

Przygotowania w Folwarku w Plenerze

Przygotowania rozpoczęliśmy chwilę po godzinie 13.00 w drewnianym domku znajdującym się na terenie Folwarku w Plenerze. Dwukondygnacyjny budynek idealnie nadawał się do jednoczesnych przygotowań Basi na parterze oraz Maćka na pierwszym piętrze. Przygotowania pary młodej w jednym miejscu zawsze dają dużo większe możliwości nam fotografom, głównie ze względu na oszczędność czasu, który często przeznaczamy na dojazd do drugiej połówki. Na koniec wraz z Michałem i Konradem, którzy uwiecznili wszystko w formie video, udało nam się zaaranżować wzruszający pierwszy „look.

 

Ślub w Grzędzicach – kościół nieopodal Folwarku w Plenerze

Po niezapomnianym „first looku” ruszyliśmy do Grzędzic na ceremonię zaślubin. Z racji remontu drogi podróż trwała dłużej niż zwykle. Kościół w Grzędzicach z zewnątrz nie robi większego wrażenia, ale kiedy światło dzienne wpadło przez wąskie okiennice do środka, cały kościół odżył, a wraz z nim twarze gości weselnych siedzących w wąskich ławkach. Dodatkowych smaczków dodał mały Gabek, który nie chciał opuścić swoich rodziców nawet na krok.

Życzenia, weselny ponch i zdjęcia z instaxa

Muszę Wam się przyznać, że podczas Mszy biegałem z jednym wielkim bananem na twarzy. Msza była niezwykle wzruszająca zarówno dla młodych i gości, jak i dla mnie. Są takie śluby, na których młodzi patrzą się na siebie z taką miłością, że po prostu wiesz, że „to jest właśnie TO”, a Ty cieszysz się w duchu, że możesz uwiecznić ten piękny i wzruszający moment… No dobrze, na bok wzruszenia, czas na kilka kadrów z samego Folwarku.

Sesja plenerowa w Folwarku.

Folwark w plenerze, oraz cały teren domu weselnego idealnie nadaję się na większe i mniejsze miłosne uniesienia, oto kilka z nich.

Folwark w Plenerze – zabawa weselna

Dzisiejszy blog jest słodki i będzie słodki, bo taki był ślub, bo takie właśnie było wesele, bo w Słodkówku! Po pierwszych toastach przyszedł czas na tańce. Kiedy wujek z Tatą Galikiem odpalili rakiety, parkiet zaiskrzył się i zalał się ludźmi. Wodzirej okazał się całkowicie niepotrzebny. Pomimo tylko 75 osób na weselu, dancefloor pękał w szwach, a obcasy ścierały się o betonową podłogę.

Czy istnieją wesela idealne?

Często słyszę, że wesela idealne nie istnieją. Jako idealista, z bólem serca muszę się z tym zgodzić. W mnogości zadań często wychodzą pewne niedociągnięcia. Terminy często bardzo nas gonią, duża ilość zadań i obowiązków związanych z organizacją wesela przyczynia do pomyłek, które powodują późniejszy stres i niepotrzebne napięcie. Równie ważna jest dobrze przemyślana organizacja wesela: odpowiednia sala,  smaczne jedzenie, roztańczeni goście weselni i MŁODZI, bez których ta uroczystość nie ma najmniejszego sensu. To, jak bawią się młodzi, w znacznym stopniu przyczynia się do udanej zabawy weselnej. Jeżeli miałbym podsumować wesele Basi i Macieja, a popełnione przeze mnie kadry jeszcze w pełni tego nie oddały, powiedziałbym tylko jedno słowo: PETARDA!

 

Z wielką przyjemnością mogłem uczestniczyć prawdopodobnie w jednym z ważniejszych dni w życiu Basi i Maćka. Z ogromną też przyjemnością lubię wracać do tych zdjęć i mam nadzieję, że Wam także przypadły do gustu. Dajcie znać w komentarzach jeżeli Basia i Maciej również skradli wasze serca!

 

Jeżeli już tutaj dotarliście, to mam nadzieję, że Was nie zanudziłem! Kolejna część historii, tym razem w południowo – włoskim klimacie w linku poniżej.

 

Pozdrawiam ciepło

Folwark w Plenerze

majkel

O najdrobniejsze detale tego dnia zadbali:

 

Privacy Preference Center